KONST / Litografier / Färglitografi 14797491
nr 1479 7491
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Trädgård. Signerad, numrerad 23/199. Färglitografi, bildmått: 34x63 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 cm
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Utrop:
300 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:54:53
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman